Elektrobicykle

Elektrobicykle alebo e-bike predstavujú najnovší trend vo svete elektrocyklistiky. Získavajú si veľkú priazeň cyklistov vďaka komfortu, dlhším vzdialenostiam a rýchlosti. Pri výbere elektrobicykla vám radi a ochotne poradíme offline aj online. Neváhajte a zavolajte nám na tel. čísle 0919 066 704,e-mailom info@najsport.sk alebo navštívte našu predajne - elektrobicykle Bratislava, Trenčín a Dolný Kubín.

Elektrobicykle

V našej širokej ponuke elektrobicyklov nájdete tie najlepšie značky, ako je TrekGhost, Giant, LivMondraker, Lapierre, Cruisis, GTElectra, Kross a Dema. Doprajte si už teraz kvalitný a značkový elektrický bicykel. Stačí sa zastaviť, predajňa elektrobicyklov Bratislava je tu pre vás. Potrebujete poradiť s výberom? Určite si prečítajte náš skvelý článok - 10 dôvodov, prečo si kúpiť elektrobicykel.

Top výrobcovia elektrobicyklov

  • Elektrobicykle Trek - Vyskúšajte prvotriedne elektrobicykle od značky Trek. V našej ponuke nájdete špičkové rady inovatívnych a najmodernejších e-bikov v celoodpružených a hardtailových verziach, ktoré vás prevedú mestom, horským terénom, cyklotrasami a krajinou kedykoľvek budete potrebovať. Vyberte si z elektrickým modelových rád Rail, Fuel EXe, Powerfly, Powerfly FX, E-Caliber, Dual Sport+, Domane+, Ghostrider, Townie a pod.
  • Elektrobicykle Ghost - Doprajte si špičkové elektricke bicykle Ghost v kvalitnom nemeckom prevedení. Vyberte si z produktovej rady celoodpružené e-biky alebo elektrobicykle s prednou odpruženou vidlicou - E-Riot, E-ASX, E-Teru, Hybride, E-Square Travel, Cross či Trekiing.
  • Elektrobicykle Giant - Kvalitné značkové pánske elektrobicykle Giant, ktoré sú vhodné pre všetky vaše mestské, horské, cestné a krosové aktivity. Vyberte si z horskej modelovej rady (Trance E+, Regin E+, Talon e+), krosové a gravelové (DailyTour E+, Revolt E+, Roam E+).
  • Elektrobicykle Liv - Kvalitné značkové dámske elektrobicykle z dielne Liv. V našej ponuke nájdete modelové rady ako Vall E+, Rove E+, Embolden E+, Tempt E+, Intrigue X E+ a iné.
  • Elektrobicykle Mondraker - Špičkový výrobca horských elektrobicyklov zo španielska Mondraker. Vyberte si top modelové rady zo série superenduro (Level R, Level RR), enduro (Crafty Carbon RR SL, Crafty XR, Dusk RR), trail (Prime R, Tundra), alebo detské e-bike (F-Play, Play 26, Rommy 16).
  • Elektrobicykle Lapierre - Vyskúšajte kvalitné a štýlové francúzske bicykle Lapierre modelovej rady e-Sensium, e-Zesty, e-Urba, e-Crosshill, Overlot, e-shaper a iné.
  • Elektrobicykle Crussis - Špičkový výrobca elektrobicyklov Crussis z Česka vás prekvapí priateľnou cenou, vysokou kvalitou a štýlovým dizajnom. Vyberte si model horských e-bikov (E-Full, E-Atland, E-Largo, E-Guera), krosových a trekingových e-bikov (E-Cross, One,Cross, E-Savela, E-Gordo) a mestských e-bikov (E-Country, E-City).

Ako si vybrať ideálny elektrobicykel

Chcete si vybrať nový elektrobicykel? V našom článku vám komplexnejšie poradíme, ako si vybrať ten správny elektrobicykel. Prejdite si 7 jednoduchých krokov a vyberte si už teraz správny elektrobicykel rýchlo a jednoducho. Chcete mať prehľad o najnovších e-bikoch? Prečítajte si náš článok - Poradíme vám, aké sú najlepšie elektrobicykle sezóny 2022.

1. Kde chcete na elektrobicykli jazdiť + základne rozdelenie:

V meste (mestský), po ceste (cestný), po cyklotrase (krosový) alebo v horách (horský). Elektrobcykle môžeme rozdeliť do 4 základných kategórií:

Cestné alebo gravelové elektrobicykle - Môžete využiť na tréning, pretože si dokážete nastaviť stupeň podpory šliapania tak, aby ste si udržali optimálnu tepovú frekvenciu. Cestné elektrobicykle sa hodia na spevnené asfaltové cesty s hladkým povrchom. Gravel ebike môžete využiť aj na rozbitejšie, prípadne hrboľatejšie asfaltové cesty, pretože ich plášte a kolesá sú na to dostatočne dimenzované.

Cestné elektrobicykle

Mestské elektrobicykle a skladačky - Ak hľadáte najvhodnejší elektrický bicykel do mesta pre mladších milovníkov bicyklovania alebo pre seniorov, e-bike je pre vás to pravé orechové. Tieto elektrické bicykle spoznáte podľa jednoduchej konštrukcie s nízkym nástupom. Výborne sa hodia ak cestujete do práce, školy, za zábavou, do obchodu alebo kedkoľvek práve potrebujete. Často sú vybavené kompletným cyklistickým príslušenstvom, ako blatníky, stojan, svetlá, zadný alebo predný nosič.

Mestské elektrobicykle

Krosové, trekingové elektrobicykle - Sú vhodnejšie na dlhšie cyklotrasy a jazdu po asfalte, spevnených povrchoch (napr. cyklotrasy, poľne cestičky a pod.). Hlavný rozdiel medzi krosovým a trekingovým elektrobicyklom spočíva v príslušenstve. Trekingový totiž obsahuje viac príslušenstva (napr. blatníky, stojan, svetlá alebo nosič). Krosový je vhodnejší skôr na športovejšiu jazdu a je orientovaný na výkon. Tento typ elektrobicykla je skvelým kompromisom medzi horským a mestským elektrickým bicyklom.

Krosové elektrobicykle

Horské elektrobicykle - Sú často označované ako MTB (mountain bike). V základe sa rozdeľujú na hardtailové elektrobicykle, ktoré sa vyznačujú prednou odpruženou vidlicou a celoodpružené elektrobicykle (full suspension e-bike), ktoré disponujú zadným tlmičom a prednou vidlicou. Elektromotor pri týchto e-bikoch je umiestnený kvôli geometrií v spodnej rámovej trubke. Vďaka tomu je bicykel správne vyvážený a získava aerodynamický tvar. Hlavný rozdiel medzi bicyklami je v tom že celoodpružený sa hodí skôr do náročnejšieho terénu - rozbitý horský terén, prudké zjazdy pre dosiahnutie lepšej stability a pohodlia.

Horské elektrobicykle

2. Na aký účel budete elektrobicykel používať

Plánujete iba dochádzať do mesta, do práce, do obchodu, na stretnutia. V tomto prípade vám postačí klasický mestský e-bike. Ak chodíte po meste a vyrazíte si aj na dlhšie cyklotrasy zvoľte krosový e-bike. Ak ste nadšencom športových aktivít, tak určite privítate cestný, gravelový alebo horský bicykel.

3. Aká je vaša výška

Ako iste viete, pri výbere elektrobicykla zohráva dôležitú úlohu výška jazdca. Podľa toho sa určuje ideálna veľkosť rámu. Každý výrobca používa rôzne tabuľky, ktoré nájdete pri každom produkte. Dôležitú úlohu tu zohráva aj dĺžka rúk a nôh. Podľa týchto základných parametrov si vyberiete veľkosť bicykla označovanú štandardnými veľkosťami od XS po XXL alebo v palcoch. Niektorý výrobcovia uvádzajú aj výšku jazdca. Viac informácií o výbere vhodnej veľkosti elektrobicykla sa dočítate v najnovšom článku - vyberte si ideálnu veľkosť elektrobicykla.

4. Aké je vaše pohlavie

Pánske, detské alebo dámske elektrické bicykle sa od seba veľmi odlišujú. Je dôležité vyberať elektrobicykel podľa pohlavia kvôli dĺžke nôh a rúk - inú majú ženy a inú muži. Typickým príkladom sú skosené rámy dámskych ebikov kvôli ľahšiemu zosadaniu s e-biku. V prípade detských elektrických bicyklov sa veľkosť určuje pomocou kolesa v palcoch od 12" až po 24". V súčasnosti sa však z detských veľkostí vyrábajú iba 24" elektrobicykle (pre 12 - 15 ročné deti).

5. Čo na to povie vaša váha

Podobne ako pohlavie a výška, tak aj váha zohráva dôležitú úlohu. Väčšina bicyklov (asi 95 %) je konštruovaná do maximálnej hmotnosti 130 kg a zvyšných 5 % do max 150 kg. Nezabúdajte však, že do tohto údaju sa ráta aj váha elektrobicykla (20 - 25 kg), cyklistické príslušenstvo a váha samotného jazdca. Odporúčané maximálne hmotnosti by ste nemali prekračovať, inak riskujete poškodenie rámu a geometrie vášho e-biku.

6. Ako vybrať dobrú batériu

Na základe kapacity a typu batérie dokážete zistiť dojazd, počet dobíjacích cyklov a celkovú životnosť batérie. Bicykle na elektrický pohon používajú moderné tipy lítiových batérií. Čím väčší výkon batérie, tým dlhší dojazd. Dávajte si však pozor na veľkosť batérie - štandardne sa vyrábajú 250Wh, 500 Wh, 600 Wh700 Wh. Ich cena sa pohybuje od 500 do 1000 €, čo môže byť až 1/3 celej hodnoty bicykla. Práve preto sa o ňu treba dôkladne starať. Životnosť batérie môže byť rôzna, všetko záleží od výrobcu, množstva nabíjacích cyklov, starostlivosti a podobne. Batériu je potrebné pred každou dlhšou jazdou dobiť. Dobíja sa pomocou klasickej nabíjačky s adaptérom na 230 V. Dojazd elektrobicykla sa neodvíja od veľkosti batérie (vo Wh). V praxi to znamená že motor a batéria musia byť dostatočne vyladené, preto odporúčame siahnúť len po overených značkách, ako napr. Shimano či Bosch.

Typy batérií na elektrobicykel - Ovládanie a správanie bicykla je ovplyvnené umiestnením batérie. Najčastejšie sa jedná o nosičovú, rámovú batériu a batériu za sedlovkou. Batéria za sedlovkou sa zvykne vyskytovať u skladacích elektrobicyklov. Pripravili sme pre vás podrobný článok o tom, ako sa starať o batériu elektrobicykla.

7. Silný elektromotor nie je všetko

Podľa vyhlášky nemôžeme na slovenských cestách jazdiť s elektrobicyklom s výkonom motoru viac, ako 250W a rýchlosťou nad 25 km/hod. Čo sa týka elektromotora, ten býva najčastejšie umiestnený v strede bicykla (kvôli geometrií). Niektoré lacnejšie modely bicyklov a mestské e-bike majú umiestnený motor na prednom alebo zadnom kolese. Táto varianta je oveľa lacnejšia, no nie až tak efektívna, pretože obe varianty nie sú dostatočne vyvážené a ovplyvňujú geometriu bicykla. Elektropohon v strede je síce drahší, avšak má ideálne vyváženie, vysoký efekt motora a hodí sa aj do hôr.

Odporúčame vám aj v tomto prípade zvoliť overených výrobcov ako je Bosch alebo Shimano, ktorý sa vývojom batérií a elektromotorov pre elektrické bicykle zaoberajú už od začiatku. Majú tie najlepšie technologické riešenia pre optimálny pomer výkonu batérie, motora, dojazdu, akcelerácie a pod. Prečítajte si tiež článok - čomu sa vyhnúť pri jazde na elektrobicykli.

Filtrovať produkty